Centrum Dializa Sp. z o.o.

Szpital w Białogardzie

ul. Chopina 29, 78-200 Białogard

tel. 94 311 37 26, fax 94 311 37 27

 

 

      Spółka Centrum Dializa weszła na polski rynek medyczny w roku 2001 rozpoczynając działalność w zakresie hemodializoterapii. Pierwsza stacja dializ Spółki powstała w Sosnowcu i cieszyła się dużym zainteresowaniem pacjentów, stanowiąc alternatywę dla państwowej służby zdrowia. Chcąc zatem wyjść naprzeciw potrzebom kolejnych pacjentów, założyciele Spółki podjęli decyzję o otwarciu nowych stacji dializ w innych miejscowościach. Efektem działań Zarządu Spółki jest dziś ponad czterdzieści ośrodków dializ zlokalizowanych na terenie całego kraju, w których dializuje się obecnie ponad półtora tysiąca pacjentów.

 

Medyczna działalność Spółki Centrum Dializa nie kończy się jednak na działalności w zakresie nefrologii i hemodializoterapii.

 

Centrum Dializa prowadzi również pracownie hemodynamiki w Pszczynie, Łasku, Tarnowskich Górach i Knurowie. Pracownie hemodynamiki czyli oddziały kardiologii interwencyjnej umożliwiają zabiegowe leczenie pacjentów z ostrym zawałem serca.

 

Trzecim profilem działalności medycznej Spółki Centrum Dializa są szpitale. W strukturze Spółki funkcjonują 4 szpitale:

Szpital w Pszczynie (od 2011 roku)

Szpital w Łasku (od 2012 roku)

Szpital w Opatowie (od 2015 roku)

Szpital w Białogardzie (od 2016 roku)

 

Spółka Centrum Dializa posiadając już duże doświadczenie w restrukturyzacji zadłużonych jednostek szpitalnych jest otwarta na dalszy rozwój oraz gotowa uczestniczyć w podobnych projektach w innych częściach kraju.